יום ראשון, 14 בדצמבר 2008

רפואת חירום בסו ג'וק - עזרה ראשונה (המשך)

Bookmark and Share
יש כמה כללים ברפואת חירום: אין זמן לחשוב (לא נכנסים לטיפולים / טכניקות מסובכות), הטיפול הוא מהיר כאן ועכשיו! רוב הטיפולים במצבי חירום יתבצעו בשימוש בהשתקפות סטנדרטית של הגוף. ומדי פעם שימוש בטיפול באנרגיות.ישנם טכניקות מסוימות מאוד ספציפיות – לחיצות חזקות (טיפול מאוד מאוד אגרסיבי).הטיפול חייב להצליח תוך שניות, מקסימום תוך דקות!המטרה של הטיפול לגרום לאיזה שהוא שינוי קיצוני מידי של האדם. יכול להיות לחיצות בחפץ חד, ציפורן, נשיכה, צביטה.לצביטה יש השפעה אנרגטית מאוד חזקה, טכניקה מעוררת ונותנת השפעת הטרו (מידית של כאן ועכשיו).
במצבי סחרחורת ואיבוד הכרה – שפשופים חזקים באזור הראש, טכניקת הטרו מאוד משמעותית. גורמת להתעוררות זרימת דם ולשינויים מאוד מהירים במצבו של המטופל.
מצב ליחה שמפריע לנשום – לצייר חיצים בצבע ירוק על איזור הדמיית הריאות והסמפונות לכיוון הגרון ויופיע שיעול חד שיוציא את כל הליחה החוצה. אנחנו פשוט יוצרים אנרגיית תנועה ש"מראה" לליחה את הדרך החוצה.
מכת שמש – לצבוע את האזור העליון של האגודל בצבע שחור.
דימום מהאף – לטבול את האגודלים במים קרים (אפשר עם קרח), הדימום נעצר כהרף עין.
אדם עם קוצר נשימה – עיסוי לכיוון הדמיית הריאות.היפרווינטלציה (נשימת יתר) מצב שקורה בגלל חילוף לא תקין של הגזים בריאות, ריכוז של פחמן דו חמצני הגבוה מהנורמה – עיסוי מכיוון הריאות לפה.
לחץ דם גבוה - צביעת קצות האצבעות בשחור (קירור) ובנקודה הכי גבוהה בקצות האצבעות – נקודת צ'י צ'ואן הקזת דם.
החייאה בסו ג'וק – עיסוי הנקודה של הלב בהשתקפות סטנדרטית, לחיצות מאוד מאוד חזקות הרבה פעמים באותו קצב: 1,2,3, נשימה, 1,2,3, נשימה וכך הלאה. אחר כך עיסוי מהראש לכיוון הריאות מלמעלה פנימה. ניתן להשתמש בהשתקפות מיני הכי הטרו / הכי עוצמתית. מצבי לב הם מצבים קיצוניים מאוד ואפשר לעבוד בעיסוי או בלחיצות עם עת או עיפרון. יש להוסיף עבודה על איזור המוח. חוסר חמצן יכול לגרום לפגיעה במוח. עבודה לפי השתקפות חרק מאוד מתאימה.
החזרת נשימה – מוציאים אדרנלין דרך בלוטות האדרנל בהשתקפות סטנדרטית ביד או דרך הבוהן בכף הרגל. הפרשת אדרנלין יכולה לגרום להחזרת נשימה.
סטנוקרדיה (אנגינה פקטוריס = תעוקת בית החזה) מחלת שריר הלב המלווה ביתר לחץ דם גבוה עם או בלי הפרעות בקצב הלב -
עיסוי איזור הלב בהשתקפות סטנדרתית ותוך כדי שהרגענו את המצב, להמשיך טיפול עם זרעים. הזרעים יכולים למנוע התקפים (המשך טיפול משמר. זרעי ויבירנום הטובים יותר, נראים כמו לב, אדומים וקטנים. עם זרעי תפוחים גם אפשר).
לחמם את הדמיית הלב במוקסה או בסיגריה (אם בטיפול חירום עסקינן), מרחיב כלי דם באזור הלב וגורם להספקת דם יותר טובה ללב. (אבל לעצור בזמן).
מומלץ עיסוי עם ה- Checker (מוט אבחון ועיסוי), מזרים דם ונותן הספקת דם ללב.
הטיפול להתקף לב מתבצע לפי טכניקת 4 שלבים. יש טיפול (טכניקות ספציפיות לברדיקרדיה (קצב לב איטי), תכיקרדיה (דופק מהיר) ואריתמיה (הפרעות קצב, סטייה מן הקצב התקין של הלב) - לחיצות / דיקור וסיבוב מחט בהתאם בנקודות ההשתקפות של מערכת קוצב הלב: בנקודת קוצב הלב – Sinotrial Node ובנקודת Atrioventricular Node אשר מקבל את המתח החשמלי ומאזור זה יוצא סיב הנקרא: Bundle of Hiss המעביר את שינוי המתח בצורה טובה מעליות הלב לחדרי הלב. הטיפול ייעשה לפי הכללים בהתאם למצב.

וכך הלאה..... למצבים שונים יש טכניקות שונות כמו ויברציה, עיסויים, לחיצות עם כיוון השעון ונגד כיוון השעון. במצבי חירום כשאין ציוד ספציפי ניתן לעבוד עם: מפתח, עפרון, עת, מטבע אבן כפתור וכיוצא בזה.ישנם הרבה מצבי חירום והטיפול נעשה בהתאם לבעיה והמצב.
רוצים לדעת עוד על סו ג'וק – ההיסטוריה והרעיון?
http://www.time2focus.com/index2.php?id=87731

לטיפול בכאבים

אשמח לענות על כל שאלה.
יוסי זילברפרב
טלפון: 03-5249360
נייד: 050-5342196
דוא"ל: farb1@zahav.net.ilבאת עם כאב – יצאת עם חיוך!

תגובה 1:

  1. מידע יעיל מאוד שעשוי להיות שימושי למקרה חירום, אך לאור עודף המידע במרשתת אין לדעת באיזו תיקייה שמרנו, לכן עדיף ללכת לקורס עזרה ראשונה:)
    רשלנות רפואית ברפואת חירום

    השבמחק