יום ראשון, 14 בדצמבר 2008

רפואת הסו ג'וק

רפואת הסו ג'וק - הקדמה
רפואת הסו ג'וק הינה רפואה קוריאנית הקיימת מזה אלפי שנים, אותה פיתח במשך 34 השנים האחרונות פרופ' פארק ג'יי וו מדרום קוריאה.זו רפואה השואבת את מקורותיה מרפואות המזרח העתיקות.
ניתן לטפל ולפתור באמצעות השיטה מגוון בעיות רפואיות, נפשיות ומנטליות וביניהן: כאבי ראש ומיגרנה, כאבים אחרים, בעיות עיכול, מחושים באזור החזה - לב, נשימה, בעיות הורמונאליות, בעיות אקוטיות וכרוניות. כשנחוש כאב במקום מסוים בגוף, נאתר את נקודת ההדמיה ע"י לחיצה. אם אתרנו את הנקודה הנכונה, נרגיש בה רגישות או כאב חד וחריג. בעזרת לחיצה, עיסוי, דיקור וטיפול בדרגות שונות אחרות, נפחית את הכאב או נעלים אותו לחלוטין.האבחון והטיפול נעשה באזורי ההשתקפויות של הגוף והאיברים בכפות הידיים ובכפות הרגליים, באוזניים ובקרקפת. וכמו כן נטפל גם ברמה האנרגטית במרידיאנים ובצ'קרות דרך נקודות אנרגטיות בדרכים שונות.ישנן שיטות גירוי (=סטימולציה) נוספות כמו: פיתול (=Twist), הנעת מפרקים ומדיטציית חיוך.
לכל חומר בטבע יש תכונות אנרגטיות ולכל בעיה ניתן להתאים את הכלי הרצוי .
טיפים קטנים אך קריטיים לטיפול בסו ג'וק במצב חירום או במצבי פוסט טראומה ובמצבי חולשה
ידוע שבהתקף לב ניזוק חלק משריר הלב, הנזק תלוי בחומרת ההתקף ונותרת צלקת על חלק משריר הלב.הידעתם שבסו ג'וק ניתן לתקן את הבעיה ולהעלים צלקת על ידי עבודה סיסטמית על הדמיית הלב באזור שריר הלב הפגוע? באזור ההדמיה. הטיפול נעשה בפריסת מבנה הלב על כף היד.
טיפול בבעיות לב על ידי לחיצה וגירוי בנקודת הלב הבליטה הגדולה על כרית האגודל (או הבוהן).
הטיפול בסו ג'וק יעיל ביותר על מנת למנוע סיבוכים אחרי אירוע לב והכי חשוב למנוע צלקת גדולה בשריר הלב.
אי ספיקת לב (מצב התקף) – סימפטום קלסי ל"אסטמה קרדיולוגית". מצב של קוצר נשימה עם התרחבות הסמפונות, יש קושי בהכנסת אוויר והאדם אדום ולא חיוור.טיפול: מומלץ צביטות באזור הלב ולעשות ויברציות עם האצבע על ההשתקפות.בגלל אי ספיקת לב יש בצקת. טיפול: עיסוי על הכליות גורם לשתן לצאת והבצקת יורדת.לשים גומיות בבסיס הרגליים למנוע זרימת דם מהפריפריה ללב. להגביר את זרימת הדם אל הלב עצמו.המשך הטיפול בלב באמצעות הדבקת זרעים או אבני טיפול (קריסטל) בהדמיה.
היפרטוניה (=עליה פתאומית בלחץ הדם) – לוקחים מכשיר להקזת דם ומקיזים בנקודת צ'י צ'ואן. בלחץ דם קיצוני כדאי להקיז דם בכמה אצבעות.גם לנשים וגם לגברים עדיף ביד שמאל – (הטרו). צד שנותן השפעה מהירה ומיידית.במצב של לחץ דם מאוד משמעותי לעשות הקזת דם מכל האצבעות. עם כפפה לוחצים ומוציאים את הדם. ברגע שהדם מפסיק לצאת – זהו!לא צריך יותר ורצוי לעשות חיטוי עם אלכוהול אם יש בהישג יד.במצב היפרטוניה לשים גומייה באזור הראש בהדמיה למנוע זרימת דם חזקה לאזור המוח.אפשר בסוף להדביק זרעים או כוכבים בנקודות צ'י צ'ואן. מאוד חשוב להזרים דם לכיוון הרגליים (לשחרר לחץ).לשים פלסטר מחמם בהשתקפויות שרירי התאומים או עיסוי חזק או לצבוע בצבע אדום.
אי ספיקת כלי דם – מצב שגורם לעילפון.הטיפול בנקודה: ג'יין שיין (מאחורי הציפורן) לחיצה חזקה לעיסוי עם כיוון השעון עם הצ'קר (=מוט עיסוי).גורם להזרמת דם טובה ומעיר את האדם, מוציא אותו ממצב של עילפון ומקולפס. לאחר מכן עיסוי וחימום באזור הראש, הלב והכליות על מנת להחזיר את הגוף לאיזון.
אירוע מוחי עם לחץ דם גבוה – הקזת דם בנקודה צ'י צ'ואן (נקודה עליונה של האצבע) בצד שלא נפגע. אם פגיעה בחלק שמאלי, הטיפול בצד ימין והקזת דם גם בנקודת ג'ייו שיין (בנקודה שבתחתית הציפורן).אירוע מוחי ללא לחץ דם גבוה – הקזת דם רק בנקודת ג'יין שיין.עיסוי לב וריאות בהשתקפות סטנדרטית עיקרית ובמוח גם בהשתקפות עיקרית ובכל השתקפויות החרק בכל האצבעות בצד שלא נפגע.ועיסוי חזק מאוד באזור השתקפות גזע המוח - מחזיר נשימה.
התקף אפילפסיה והיסטריה – עיסוי איזור המוח (כל מצב רעד וחרדה קיצוני). עיסוי לב ריאות ועיסוי של נקודת צ'י צ'ואן (לא הקזת דם) לאדם רועד. לאחר מכן, לעבור עם טבעת כסף על כל האצבעות להמשך טיפול.
התקפי כאב במערכת התנועה – למשל כאב גב קיצוני מוצאים נקודה הכי כואבת בהשתקפות חרק ומיני (יעיל ביותר בנקודות אלה) ולעסות עם צ'קר, גלגלת או טבעת ולחמם טוב עם מוקסה ישר מוריד כאב קיצוני (כי כאב קיצוני של גב מוגדר ככאב קור).
בעיות בדרכי הנשימה (כמו אסטמה) – עיסוי מאזור הריאות לאזור הפה. לחמם במוקסה את אזור הריאות בהשתקפות סטנדרטית, חרק וכו' ולחיצה על נקודה- 10 LU
אדם באפיסת כוחות – לחמם נקודות אנרגטיות בצד Yin ובצד Yang.
לחיזוק האנרגיה ותחושת ערנות, ניתן לעסות את הראש דרך הכרית של האגודל ולחוש שיפור מיידי.
שפעת – הדבקת "טייגר בנד" או מריחת שמן אתרי אקליפטוס לחימום.
טיפול בבעיות בכליות – אי מתן שתן או כאב מאוד קיצוני. גירוי של נקודות בכליות בהשתקפות סטנדרטית, גירוי נקודות במרכז הכליה והדבקת זרעים בהמשך (שעועית אדומה). חימום במוקסה בהשתקפויות של הכליות.במצב של אי מתן שתן אקוטי – עבודה חזקה על איזור השלפוחית. ולפזר קור במרידיאן השלפוחית באור או צבע להט על נקודת הקור של השלפוחית.
בדלקת בשלפוחית השתן ניתן להדביק באמצע כף היד במיקום הדמיית השלפוחית גרגר כוסמת ופלפל שחור שסופחים את הדלקת ולהפטר מהדלקת ועל ידי כך למנוע שימוש באנטיביוטיקה שלא תמיד מחסלת את הבעיה – כי דלקות כאלו לעיתים חוזרות ונשנות.
טיפול בכאבי מחזור מומלץ לעסות את השקע בין האמה לקמיצה (התחלת מיקום המערכת הווגינאלית).
עצירת דימומים בגוף – מצמידים גומי, כאילו חוסם עורקים לכיוון הגוף מעל הדימום עצמו.
דימומים בקיבה – מניחים קרח בנקודות / אזורי ההדמיה.
טיפול בכביות – הנחת קרח בנקודות ההדמיה.
טיפול בשברים – גירוי מקומי בהדמיה במחט / מוט עיסוי ואחר כך להדביק זרעים.
לבעיית מפרקים - מתאים פלפל שחור או אדום, שהוא בעל תכונות מחממות ואילו לכליות יעיל להשתמש בשעועית (צורתה ככליה), הזרעים יספחו את החולי ויחדשו את האנרגיה במקום הנגוע.
מכת שמש – טיפול בקרח בהשתקפות חרק בכל האצבעות או להכניס את הדמיית שתי הידיים ושתי הרגליים למי קרח וצביעה בצבע שחור או הקזת דם בנקודות צ'י צ'ואן.
סיבוכי לידה – יש טיפולי חירום ללידה או בסיבוכי לידה אבל צריך לבצע את זה לאחר רכישת ידע ומיומנות.

רוצים לדעת עוד על רפואת הסו ג'וק?


יש שאלות? אשמח לענות!
יוסי זילברפרב
טלפון: 03-5249360
נייד: 050-5342196
דוא"ל:
farb1@zahav.net.il


באת עם כאב – יצאת עם חיוך!

כדי לקבל מידע ולהכיר אותי יותר טוב הצטרפו לחברים שלי ברשתות חברתיות:

פייסבוק (Facebook) - דף אוהדים

קפה דה מרקר (TheMarker Cafe)

טוויטר (Twitter)

הצטרף לדף אוהדים בפייסבוק - סו ג'וק לטיפול בכאבים

שיתוףBookmark and Share

ClickOn Affiliates - רשת השותפים המתגמלת בישראל

תגובה 1:

  1. מעניין האם קיימת אלטרנטיבה לניתוח צנתור? מלבד כל הסיבוכים האפשריים, קיים גם סיכוי לרשלנות בביצוע צנתור לב. שילוב רפואה אלטרנטיבית ברפואה קונבנציונלית לא יזיק.

    השבמחק